Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Krofdorlar
KROFDORLAR

Kabul Etme : 11. seviyeden itibaren, Reodora'dan ve Dimedora'dan alınan "Kan ile sınama" görevi tamamlandıktan sonra.

Açıklama : Eldivler kabilelerine karşı kanlı ve bitmek tükenmek bilmeyen bir savaş sürdüren eski Krofdorlar ırkı, sizi ordusuna kabul etmek için hazır. Bu iki ırk arasındaki düşmanlık ve nefret, hayatın her kademesinde o kadar derine işlemiştir ki, Krofdorların her tür sevinci ve gelişmesi, can düşmanlarının biraz daha çökmesine bağlı hale gelmiştir. Sanırız Krofdorlar için en gurur verici ganimetin bir Eldiv kalbi, yani İnkarnum, olduğunu söylemeye gerek yok.

Ele geçirilen her İnkarnum, bir Eldiv'in daha sonsuza dek yeryüzünden silindiğinin, yani bir daha dirilip savaşı devam ettiremeyecek hale geldiğinin garantisidir. "Kan ile sınama"yı tecrübe eden her savaşçı, öldürülen rakibin bedeninde kalbi bularak, zarar vermeden onu elde etme yöntemini, yani İnkarnum ele geçirme becerisini öğrenir.

Yüzyıllar süren denemelerden sonra, Krofdor büyücüleri, kalbi ele geçirme becerisini geçici olarak arttıran özel bir ayin uygulamayı başarmışlardır. Bu ayini siz de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bunun için özel bir Işıldayan Çiçek'e ihtiyacınız var. Bu çeşit çiçekleri Eldivler, işgal etmek istedikleri düşman topraklarına üzerine bırakıyorlar.

Krofdorlar, bu ihtilaflı bölgeleri durmaksızın kontrol altında tutmaya çalışıyorlar. Bunun için de Nar Rengi Kristalleri kullanıyorlar. Eğer sizin için Krofdorların cephanesi onur puanı önemli ve değerliyse, bu kristallerin yayılmalarına mani olmayın!

Bunlar ele geçirilen İnkarnumları yakarak yok ederler ve Eldivlerin hayata dönmesini engellerler. Yanma için, Krofdor bilginlerinin geliştirdikleri özel bazı aletler gereklidir: Davagar ve Nevagar. Bu aletlerin her kullanımı, Krofdorlar onur puanınızı arttırır ve dövüşte Davagar ve Nevagar'ın faydalı sonuçlarını görmenizi sağlar.

Davagar, havadaki Eldivlere olan nefreti emer, ve onu 5 İnkarnum'dan aldığı enerjiyle birleştirerek, dövüşte sahibinin büyü yeteneklerini arttıran bir büyü aurasına dönüştürür.Davagar
Alet Etki Değer (Gücün Sınırı)
5'ten 500'e kadar (100)
5'ten 1000'e kadar (200)
5'ten 2000'e kadar (400)
5'ten 2500'e kadar (2000)
5'den 2500'e kadar


Nevagar, büyücülerin üzerine yıkım etkileri yollayan korkunç bir silah olan Hüsran'ı oluşturmak için 3 İnkarnum kullanır.Nevagar
Alet Hüsran Değer (Gücün Sınırı)
veya
5'ten 500'e kadar (100)
veya
5'ten 1000'e kadar (200)
veya
5'ten 2000'e kadar (400)
veya
5'ten 2500'e kadar (2000)
veya
5'den 2500'e kadar


Aletin her kullanımı, gücünü 2000'e kadar arttırır. 100, 200, 400 eşik seviyelerine ulaşıldığında, Davagar ya da Nevagar gelişir. Gelişim, sadece İnkarnum yakımı sırasında mümkündür.

Aletlerin gücünü arttırmak için İnkarnumları kullanmaktan başka bir yol daha vardır. O da, Krofdorların olduğu gibi Eldivlerin civarlarında da bulunabilecek özel kristalleri kullanmaktır.

Fakat bu kristaller sadece, sihirli fırtınaları aletlerin enerjisine katkı yapan özel bölgelerde kullanılabilirler. Davagar ya da Nevagar'ın gücünü kristal kullanarak, ancak alette en az bir İnkarnum yaktıktan sonra arttırabilirsiniz. Aletlerin çıkabileceği en yüksek güç 2000'dir.Cephanede kabul edebileceğiniz ödüller
Onur Madalyon Ödül
500
1000
2000
3000
GÖREV

Hayran Görevi: Krofdor'ların Hayran Madalyonu'nu elde edebilmek için 400 adet İnkarnum ve 50 adet Alevgir'e ihtiyacınız vardır!


Korunma
HÜSRAN'DAN KORUNMA

Hüsran'ın yarattığı yıkımlardan kurtulmak için Klarifa Tomarı'nı kullanabilirsiniz. Bu tomarları, İblis Bilimcisi Berruş'tan ya da İ-Vidi'den, veya 2000 onur puanınız olduğu takdirde Krofdorların cephanesinden elde edebilirsiniz.

Savunma Tomarı'nı kullandığınız takdirde, sadece yıkımın etkilerinden kurtulmakla kalmaz, 2 saatliğine bu tip etkilere karşı koruma kazanırsınız. Bu tomarları, İblis Bilimcisi Berruş'tan ya da İ-Vidi'den, veya 1000 onur puanınız olduğu takdirde Krofdorların cephanesinden elde edebilirsiniz.

Yıkımlara karşı şu ana kadar hiçbir büyücü tarafından bir koruma geliştirilememiştir.

Yıkım etkileri, sadece büyücülere karşı kullanılabilir. Hali hazırda yıkım etkisi altında bulunan bir büyücüye karşı Hüsran'ı kullanmak mümkün değildir.

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı