Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
 
 
Genel Bilgi
 
 
 

Malikane: Oyuncunun, oyun karakterine geniş oyun içi imkanlar sunan mülkü. Malikane sayesinde:

- Kasaların ve ek gözlerin dünya çapında uzaktan yönetimi;

- Öğrenilen reçetelere göre nesnelerin otomatik üretimi;

- Ömrü olan nesnelerin "dondurulması"

- Evcil hayvanların, sahipleri üzerinden tecrübe kazanmalarına gerek kalmadan otomatik eğitimi;

- Dövüşte kazanılan tecrübenin isteğe göre arttırılması/azaltılması;

- Dövüşte kazanılan onurun isteğe göre arttırılması imkanlarına ve çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
Parsel
 
 
 
5. seviye ve üstü oyuncular, parsel satın alabilirler. Dünya haritasını açıp alt köşedeki düğmeye tıklayarak malikane moduna geçin. Bu modda bulunduğunuz bölgenin farklı yerlerindeki parsel fiyatlarını görebilirsiniz. Bütçenize uygun teklifi seçerek parseli satın alın. Başardıysanız tebrik ederiz! Artık bir malikane sahibisiniz.

Malikanenize satın alımı gerçekleştirdiğiniz bölgeden ulaşabilirsiniz.

Eğer parselinizin nerede olduğunu unutursanız, haritayı ya da oyuncu profilindeki özel bir sekmeyi kullanarak konumunu her zaman tespit edebilirsiniz.

Parsellerin satış fiyatı, (şehir yönetimine ait bir parsel satın aldığınızı varsayarsak) seçilen konumundaki nüfus yoğunluğuna bağlıdır. Bölgede ne kadar fazla malikane sahibi varsa satışa sunulan parsellerin fiyatları da o kadar artar. Parselleri şehir yönetiminden değil diğer oyunculardan da satın alabilirsiniz.

Dikkat edin! İki parsel satın alabilir ancak bunlardan sadece birinin üzerine malikane inşa edebilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
Parsel Satışı
 
 
 
Haritanınn malikane modunda, fazladan (üzerinde malikane olmayan) parselinizin bulunduğu bölgede satış seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kullanarak parselinize biçtiğiniz fiyatı belirleyebilrsiniz.

Kendi parselinize biçtiğiniz fiyatın, "şehir yönetiminin" parsel satış fiyatlarına hiçbir etkisi olmaz.
Malikanenin Taşınması

Elinizde iki parsel varsa, bütün binalarınızı bir yerden diğerine taşıyabilirsiniz. Nakliye bedeli 10 altın. Malikaneyi yeniden kurmanıza gerek kalmaz. İçerisinde yer alan tüm bina ve nesneler ile birlikte malikaneniz yeni parselin bulundupu lokasyona taşınır.

Taşınma işlemini gerçekleştirmek için harita üzerinde bulunan  düğmesine tıklayarak süreci başlatabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
Enerji
 
 
 
Binaların inşası için gereken özelliğer enerji denir. Her yapının bir üst seviyeye yükseltilmesi için belli miktar enerjiye ihtiyaç duyulur. Oyuncu günlük faaliyetleri (yaratık kesimi,  PvP, savaş alanları) neticesinde belirli miktarlarda enerji biriktirir. Yalnızca 5. seviye üstü oyuncular parsel sahibi olabildiği için bu seviyenin altındaki oyuncular enerji biriktiremez. 
 
 
Seviyelere Göre Max Enerji Miktarları
 
 
 
Seviye Max. Enerji
5 100
6 110
7 121
8 133
9 146
10 161
11 161
 
 
 
 
Tablodaki üst limit enerji oranları yalnızca gün içnde biriktirilebilecek enerji miktarını belirler. Enerji kullanımında ise herhangi bir sınır yoktur.
Enerji elde etmenin iki yolu vardır:
1. Kendi seviye grubunuzdaki para düşürebildiğiniz canavarlara karşı savaşarak (görev canavarları hariç) ya da baş derisi elde edebileceğiniz savaşçılara karşı PvP kapsamında savaşarak.
2. Bina inşaatlarında sıkça kullanılan "enerji mübadelesi" ilanlarına göz atıp satın alınarak. Dikkat! Çantanızda bulunan Riolit miktarından daha fazla enerji satın alamazsınız.

İlan konulduktan sonra bir oyuncu sizin için çalışma isteğini belirtir belirtmez bina, otomatik olarak inşa edilir.

Dikkat edin! Enerji mübadelesine ilan verildiğinde ilanda bahsi geçen miktarda Riolit ve para hesabınızdan düşülür.
 

Enerji satın alımı ilanının iptali durumunda ya da bina inşaatında kendi enerjinizin bir kısmını kullanmaya karar verirseniz, paranız ve Riolit'iniz iade edilir.

 

Seviye grubunuz için belirlenen en yüksek enerji miktarına ulaştıktan sonra daha fazla enerji toplayamazsınız. Enerji sıfırlanmasıgünde bir kez sunucu saati ile 0:00'da yapılır. Toplanılan enerjinin kaybolmaması ve yeniden enerji toplayabilmek için o gün içinde topladığınız enerjiyi kullanın.

Enerji satışını, "enerji mübadelesinde" Çalış düğmesini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğme, malikanenin sağ üst köşesinde ya da harita üzerinde bulunur.

 
 
 
 
 
 
İnşaat
 
 
 

Temel

İşin başında, parselinizin üzerinde hiçbir bina bulunmaz. Görebildiğiniz tek şey, işaretlenmiş araziler, yani inşaatın temellerdir.

Bir bina inşa edebilmek için çantanızda belirli miktarda Riolit ve enerji bulunması zorundadır.

Riolit, malikane üzerinde her binanın inşaatı ve geliştirilmesi için kullanılabilen çok dayanıklı bir malzemedir. Bu cevheri, binanın inşaatına başladığınız yerde de satın alabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 
Binalar
 
 
 

Malikane inşaatı kapsamında şu an için beşinci seviyeye kadar çıkabilen toplam dokuz farklı bina çeşidi vardır.

Dikkat edin! Malikanedeki binaların inşaatı için her seviye grubuna uygulanan bir üst seviye sınırı vardır.

 
 
Üst Sınır Tablosu
 
 
 
Seviye Max. Enerji
5 1
6 2
7 3
8 4
9 5
10+ 6
 
 
 
 

Belediye Sarayı: Malikanenin merkez binasıdır. Mal sahibi, ancak bu bina sayesinde inşaatları devam ettirebilir ve Ambar'da ek Kilitli Göz sahibi olabilir. Malikanedeki hiçbir bina, Belediye Sarayı'nın seviyesinden daha yüksek bir seviyeye çıkartılamaz.

 

Klinik: Malikane sahibinin dövüşte aldığı yaralanmaları daha kolay ve çabuk atlatmasını sağlar. İyileşme verimliliği, binanın seviyesine bağlıdır.

 

Onur Dikilitaşı: Dövüşte kazanılan onuru, mal sahibinin Malikane'de geçirdiği zamanla doğru orantılı olarak arttırır.

 

Tecrübe Heykeli: Dövüşte kazanılan tecrübeyi, mal sahibinin Malikane'de geçirdiği zamanla doğru orantılı olarak arttırır ya da azaltır.

 

Atölye: Malikane sahibi, öğrendiği reçeteler ışığında burada nesne imalatı yapabilir. İmalat verimliliği, binanın seviyesine bağlıdır.

 

Ambar: Malikane sahibi, belirli bir ömre sahip bazı nesneleri burada "dondurabilir".

 

Besici Dükkanı: Evcil hayvanların sürekli eğitimi ve seviyelerinin yükseltilmesi burada sağlanır. Eğitim verimliliği, binanın seviyesine bağlıdır.

 

Atölye: Malikane sahibi, öğrendiği reçeteler ışığında burada nesne imalatı yapabilir. Bu bina, malikanenin ilk seviyesinde kurulur ve sonradan değiştirilmez.

 

Mağaza: Yemek ve dövüş iksirlerinin yanında benzersiz yardımcı nesneler ve hediyeler elde etmeye yarar. 

 

Kale Duvarı: Malikane sahibini Saldırma/Cellat Tomarları kullanan diğer oyuncuların ve morokların saldırılarına karşı korur.

 
 
 
 
Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı