Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Sihirli Taşlar ve Halkalar

Sihirli Taş

Sihirli Taş Yükseltme

Halkalar

 

Sihirli Taş

 

Sihirli Taş  zırh öğelerine gömülü olan ve onlara belirli özellikler ekleyerek karakterin yeteneklerini artıran büyülü taşlardır. Sihirli Taşları bazı mağazalardan (Harikalar Çarşısı) Kuyumcudan satın alınabilir veya kendiniz yapabilirsiniz (uygun seviyede bir Kuyumcu becerisine sahipseniz). Birkaç tür sihirli taş vardır:

 

 
Seviye Fav Gar Bial Çud İng Тias Mirt Geb Nort
1-5  
6-10  
11-15    
 

 
 
 
 

 

Her sihirli taş türü yalnızca belirli bir zırh parçasına yerleştirilebilir:

Fav - Ana silah
Gar - İkincil Silah/Kalkan
Bial – Zırh
Çud – Omuzluk
İng – Gömlek (Hasır)
Тias - Miğfer
Мirt - Bileklik (Eldiven)
Geb - Üst Dizlik
Nort - Yay

 

Ayrıca, sihirli taşın yerleştirileceği zırh öğesinin seviyesine ve dövüş stiline ait olmasına dikkat etmelisiniz. Sihirli taşın üzerinde yazmaktadır. Aşağıdaki resimde kemikkıran stil setine ait bir taşın anlaşılma şekilleri ok ile gösterilmiştir.

Küçük bir örnekte sihirli taş seçimini düşünün. Seviye 1-5 kemikkıran setiniz var ve omuzluğa mavi renkli bir sihirli taş eklemek istiyorsunuz. Omuzluk Sihirli Taşı türü Çud'dur. Yani sizin alacağınız sihirli taşın adı Çud yıkım sihirli taşı'dır.

Bir eşyaya sihirli taş nasıl yerleştirilir ? Bunu yapmak için, sırt çantasını açtın ve sihirli taşı kullanın.

Sırt çantanızda uygun bir eşyanız varsa, sihirli taşı yerleştirmek için bir eşya seçebileceğiniz bir pencere açılacaktır. Sihirli taşı yerleştirmek istediğiniz itemi listeden seçip Sadece "Kullan" butonuna tıklamanız gerekir.

 

 

Sihirli Taş başarılı bir şekilde eklenirse, itemin üzerine geldiğinizde, ilgili yazıyı ve öğenin değişen özelliklerini göreceksiniz.

 

 

Bazı itibar onuru (reyting puanı) ile satın alınabilecek sihirli taşlar vardır. Taşların listesini görmek için Buraya tıklayın. 

 

 
Sihirli Taş Yükseltme

 

Sihirli Taşlar, Kuyumcular tarafından üretilen Geliştirme Öğeleri ile güçlendirilir. İlgili sihirli taşlar ve dövüş stilleri için farklı unsurlar vardır:

 

 
Seviye
Dövüş Stili

Manevracı

Kemikkıran

Ağır Siklet

1-5

6-10

11-15


 
 
 
 

 

Halkalar

 

Halkalar bir öğenin temel istatistiklerini artırmanın başka bir yoludur (Sihirli Taşa benzer). Bu, sihirli taşı hariç tutmayan veya değiştirmeyen ek bir seçenektir. Yani, tek bir itemde hem sihirli taşı hem de çerçeveyi aynı anda kullanabilirsiniz. Halka aynı zamanda bir sihirli taş olmadan da oluşturulabilir: Halkaların itemlere uygulanması ve özellikleri sihirli taş ile aynıdır. Yani halkalarında dövüş stili seviye grubu rengi vardır. İteme uygularken de aynı sihirli taş gibi kullanmak diyip itemi seçip uygulamak gerekir.

 

  

 

Hesabınızın en sol üst köşesinde bulunan onur barına tıklayarak hangi rütbelerde hangi halkalara erişebileceğinizi kontrol edebilirsiniz. 

Buradaki sarı yani onur barına tıklarsanız:

Rütbe tablosu açılacaktır. O tabloda hangi rütbede hangi halka açılır öğrenebilirsiniz. Ayrıca halkalar harikalar çarşısı-madenci turnuvası gibi çeşitli mağazalarda satılabilir.
 
Dikkat! Sihirli taşlarda da Halkalarda da birbirlerinin yerlerine geçme durumu mevcuttur. Yani iteminizde bir sihirli taş varsa ve siz tekrar bir sihirli taş kullanırsanız aynı iteme, itemde mevcut olan sihirli taş silinip yeni kullanmış olduğunuz sihirli taş iteme geçecektir. Aynı durum halkalarda da mevcuttur.  

Not! Bu konuda yer alan sihirli taşlar element ve halkalar birer örnektir. Her itemin sihirli taşı ve halkası bulunur. İteminize hangi sihirli taşı kullanacağınız hakkında bir fikriniz yoksa bunu oyundaki Mentor oyunculara sorabilirsiniz. Ayrıca destek sistemi (ticket) üzerinden de sorularınızı iletebilirsiniz. Oyunumuzun Discord sunucusuna katılarakta sorularınızı oyuncular/görevliler/adminlere aynı anda iletme şansı bulabilirsiniz.  

Haziran 2022

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı