Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Yeni Savaşçılar İçin Kılavuz
Yeni Savaşçılar İçin Kılavuz
Selamlar, yeni savaşçılar! Dragons War: Efsane Ejderhalar Mirası adlı oyunda yolculuğunuza başladınız ve bu rehber kitap, yeni dünyanızı kavramanızı sağlayacak.
 
Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, kendinizi bir yerleşim yerinde bulacaksınız. Eğer bir İnsansanız, Klerve Kasabası Yerleşimi, eğer Magronları seçtiyseniz, Çenyak Köyü Yerleşimi sizin doğum yeriniz olacak.
 
Önce ilk şeyler: Yerlilerle (NPC) tanışmak ve mağazayı kullanmak
 
Başka bir şey yapmadan önce, yerel şefiniz, Klerve'deki Başçavuş Kant ve Çenyak'taki Reis Tarvor ile konuşmalısınız. Her birinin, Feo'da yaşamın temellerini öğrenmenize yardımcı olacak bazı önemli bilgileri ve birkaç görevi vardır. Şef size bir Deri Yelek ve Deri Üst Dizlik satın almanızı söyleyecektir. Paranı başka bir şeye harcamamalısın ve şef vücudunu korumak için sağlam bir deri zırh setine sahip olduğuna ikna olana kadar yerleşim yerinden ayrılamazsın.
 
 Başçavuş Kant Reis Tarvor
 
Eşyaları satın almak için sağdaki menüde bulunan Mağazaya gitmeli ve ardından 'Hafif zırh' bölümüne gitmelisiniz. Deri Yelek ve Deri Üst Dizlik ürünlerinde 'Satın Al'ı tıklayın ve bunların her birinin sağ tarafta 'Sepetiniz'de göründüğünü' (öğenin miktarı ve fiyatı, satın aldığınız toplam değer ve cüzdanınızdaki para miktarı) unutmayın. Sepetinizden bir şey çıkarmak istiyorsanız, "Sepetiniz" bölümündeki öğenin yanındaki kırmızı X işaretine tıklayın. Satın alma işleminizden memnun kaldığınızda "Satın Al" butonuna tıklayın. Satın almanız gereken ilk ürünler Deri Yelek ve Deri Üst Dizlikleridir. Bunu yaptıktan sonra şefe geri dönün ve ona iyi haberi söyleyin.
 
 
İtemleri Giymek
 
Bir sonraki adım, karakterinizi deri zırhınızla giydirmektir. Bunu, ekranın üst kısmındaki menünün sol tarafında bulunan simgeye tıklayarak bulabileceğiniz sırt çantanıza giderek yapabilirsiniz:
 

Çanta buton

 
Bu, karakterinizi ortaya çıkaracak ve sırt çantanızın boş olan 'İtemler' bölümünü görebileceksiniz. Deri Yelek ve Deri Üst Dizliklerinizi 'Eşya' bölümünde bulunabilir. Karakterinize itemi yerleştirmek için fareyi öğenin küçük resminin üzerine getirin ve 'giymek' düğmesine tıklayın. Diğer zırh öğesi için işlemi tekrarlayın. Artık karakterinizi giydirmenin ve silahları donatmanın temel sürecini biliyorsunuz ve savaşa hazırsınız.
 
Savaş Başlasın! (PvE)
 
Oyunda rakipler (rakip ırk) ile savaşmak gibi yaratık (bot) savaşları da vardır. Bu savaşlardan hesabınıza para ve değerli itemler kazanabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Yaratıklara saldırmak için izleyeceğiniz yol resimlerle belirtilmiştir.

 

Önce yukaridaki simgelerden ''avlan'' simgesine tıklamanız ardından açılan sayfada saldırmak istediğiniz yaratığa farenizi sürükleyip 2 kez tıklamak. Avlanmak ile ilgili detaylı bir yazı kütüphanemizde mevcuttur.

Yazıya gitmek için BURAYA tıklayın

 
 
Savaşınızı seçtikten önünüzde görüntülenen savaş ekranını göreceksiniz.
 

 
Karakteriniz solda ve rakibiniz sağda gösterilir. Ekranın ortasındaki daire üç kılıç gösterir. Kılıçlardan birine tıklayarak üç darbeden birini seçeceksiniz: Kafaya, vücuda veya bacaklara vuruş. Ayrıca, düşmanınızın darbelerinin gücünü yarıya indirerek blok pozisyonunu da alabilirsiniz, ancak bu aynı zamanda kendi darbelerinizin gücünü de yarıya indirir. Savaş ekranında ayrıca efekt ve vuruş animasyonları gibi vuruş sesleri de vardır. Bunu savaş ekranında sol en altta bulunon ses ayarından tamamen kapatılır kısabilir veya açabilirsiniz. Ayrıca toplu bir savaşta her zaman karşınızda rakip olmayabilir. Bir rakip beklerken aşağıdaki resmi göreceksiniz:
Not: Savaş sisteminde 3 kez vurmazsanız 4. vuruşta sistem otomatik kendisi vuruş yapacaktır.

 
Savaştan sonra, -SOLDAN SAĞA DOĞRU- kazanılan tecrübe ve onur, verilen hasarı ve iyileştirilen hayatı ve savaşta her oyuncunun yaptığı öldürme sayısı ve savaş sonu ödülünün kimde kaldığını (kırmızı kese savaş sonunda lot sahibini gösterir) gösteren bir istatistik tablosu göreceksiniz.
 


 
 
Yaratıklarla dövüşmenin yanı sıra, rakip ırkın üyeleriyle de savaşabilirsiniz. Rakiple savaşmak size onur kazandırır. Onur ise rütbe kazandırır. Rütbe ile mavi renk daha kaliteli zırhlar ve nadir nesneler alabilirsiniz.
 
Pusula
 
 

 
Feo Dünyasında yeniyseniz aradığınız NPC'yi , aradığınız yaratığı bulmak vb. konular zor gelebilir. Ancak unutmayın bölgeler-yaratıklar-kaynaklar-NPC'leri gösteren bir pusula mevcut. Kullanımını gösteren ayrı bir konumuz mevcut. Pusula Kullanımı konusu için BURAYA tıklayın.
 
 
Kırmızı, Yeşil, Sarı ve Mavi: Durum Çubukları
  
Ekranın sol üst köşesinde adınızın altında dört durum çubuğu göreceksiniz.
 

 
En üstteki yeşil bar sizin tecrübe oranınızı gösterir o bar dolduğunda level atlarsınız. Altındaki sarı bar sizin onur oranınızı gösterir o bar dolduğunda rütbe atlarsınız. Altındaki kırmızı-lacivert yanyana duran barlar Hayat seviyesi ve 11. seviyede yeni açılacak olan büyü vuruş sistemi ile alakalı mana barıdır. En alttaki mavi bar ise 5. seviyede açılacak olan malikaneler ile ilgili enerji barıdır.
 
Chat-Sohbet
 
Oyun arayüzünün en önemli unsurlarından biri sohbet bölümüdür. Dragons War sohbeti, aldığınız bilgileri ve mesajları seçmenize ve filtrelemenize izin veren birkaç kanala bölünmüştür.
 

 
Aşağıda her kanalın açıklaması mevcuttur:
1. Genel sohbet kanalı: Bu kanal sizin o anki bölgenizde bulunan oyunculara genel bir mesaj atmanızı sağlar. Ama dikkat edin o an bulunduğunuz bölgedeki oyuncular görebilir. Burada oyuncular birbirleri ile sohbet ederler.
2. Sat-Al kanalı: Bu kanal tıpkı genel sohbet kanalı gibi sizin o anki bölgenizde bulunan oyunculara genel bir mesaj atmanızı sağlar. Ama burada oyundaki oyuncuların al-sat işlemleri paylaştıkları kanal olarak kullanılır.
3. Takım kanalı: Eğer bir takıma dahil olursanız takımızdaki tüm oyunculara mesaj atmak için bu kanalı kullanabilirsiniz.
4. Hanlık kanalı: Bir hanlığa dahil olursanız hanlığınızdaki tüm oyunculara mesaj atmak için bu kanalı kullanabilirsiniz.
Bu kanallar tek tek özel yazmak çok zor olacağı için dizayn edilmiştir. Örneğin 50 kişinin bulunduğu bir hanlığa 'merhaba' yazmak için tek tek nickleri ile birlikte özel mesaj atmak zor olacaktır. Oyunca sohbet çok önemlidir ancak kurallar mevcuttur. Lütfen sohbet kurallarına dikkat ediniz. Sohbet kuralları için BURAYA tıklayın.
Ayrıca bir oyuncuya özel bir mesaj atmak isteyebilirsiniz. Özel mesaj sizin o an sohbete eklediğiniz oyuncu/oyuncular ile sınırlıdır. Özel bir mesaj atmanında kısayolları vardır. Örneğin bölgedeki bir oyuncuya sohbetten özel mesaj atmak için oyuncunun yanındaki ok butonuna tıklayın otomatik olarak chate prv[nick] olarak yansıyacaktır. Aşağıda resimlerden görebilirsiniz.

Bu buton her zaman otomatik olarak chate nicki ve prv yapısını yansıtır. prv etiketi özel mesaj için kullanılır. to etiketi genel mesaj için kullanılır.Örnekler ile açıklayacak olursak:

prv[smaug] selam (Bu mesaj smaug adlı oyuncuya selam yazılı özel bir mesaj atacaktır)

to[smaug] selam (Bu mesaj o an sizde seçili olan kanalda smaug adlı oyuncuya selam yazılı bir mesaj gönderecektir. Örneğin sohbet panelinde genel sohbetteyseniz bu mesaj genel sohbet kanalına genel bir mesaj olarak gidecektir o an bölgede bulunan her oyuncu görecektir)Peki tüm kanalları tek bir kanalda görüntüleyemez miyiz ? Tabii ki bununda ayarları mevcuttur. Örneğin hanlık kanalında tüm kanalaldan yazılan mesajları görüntülemek istiyorsak önce Hanlık kanalının yanındaki çark simgesine tıklayarak ayarları açmalıyız. Ayarları açtıktan sonra aşağıdaki resimde de görüntülenebileceği üzere pek çok ayar yapabiliriz.
Hanlık kanalı ayarlarında istediğiniz kanalları seçebilir renk atayabilir yazı karakter boyutu seçebilir nick info butonunu görüntülemek için açabilirsiniz.Dragons War çok uzun bir yolculuk. Savaş,barış,eğlence,birlik,çekiliş,heyecan her şey bu Dünyada. Sizler Feo Dünyasında zorluk çekmeyin diye her konuda kılavuz kütüphaneler hazırlıyoruz. Sizde bu kütüphaneleri inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca oyundaki tüm sorularınızı oyundaki Mentor oyunculara sorabilirsiniz. Ayrıca destek sistemi (ticket) üzerinden de sorularınızı iletebilirsiniz. Oyunumuzun Discord sunucusuna katılarakta sorularınızı oyuncular/görevliler/adminlere aynı anda iletme şansı bulabilirsiniz.

Keyifli oyunlar dileriz.

Haziran 2022

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı