Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Görevler

Görevler

Görevler Feo'nun birçok sakini tarafından size verilen görevlerdir. Görevlerini tamamlayarak çeşitli ödüller alacaksınız: Tecrübe, iksirler, itemler, meslekler vb.
 
İlk görevinizi oyuna kayıt olduktan hemen sonra başlangıç bölgelerinden  Magronlarda Çenyak Köyündeki Reis Tarvor'dan,  İnsanlarda ise Klerve Kasabasındaki Başçavuş Kant'dan alabilirsiniz.
 

 
Burada maceralarınız başlayacak, sizi tüm dünyada Feo sakinleriyle tanışmaya, sorunları çözmeye, düşmanları fethetmeye, cevaplar aramaya ve zorlu kararlar vermeye yönlendirecek, kararlar sadece herhangi bir görev sonucunu etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda Feo dünyasındaki tüm kaderine karar vermene yardım et.
  
Ekrandaki Şefin resmine tıklayarak veya sağdaki menüden ismine tıklayarak, o anda sizin için mevcut olan tüm görevler gösterilecektir.
 
Your first quest awaits 
Daha fazlasını öğrenmek istediğiniz görevin yanındaki “mesajı oku” butonuna tıklayın ve NPC (oyuncu olmayan karakter) ile görevin size anlatılacağı bir diyaloga gireceksiniz. NPC metninin altındaki kalın metne tıklayarak metni okuyun. Yanında küçük bir konuşma balonu olacak ve seçebileceğiniz birden fazla seçenek olabilir. Bu yüzden seçiminizi yapmadan önce dikkatlice düşünün.
 

 
Önemli!!NPC'nin size söylediklerini çok dikkatli okuyun, çünkü sözleri görevi çözmenize yardımcı olacak bazı önemli ipuçları içerebilir.
 
Aldığınız tüm görevler ve mevcut durumları, mevcut hedefinizin bir hatırlatıcısını da bulabileceğiniz görev günlüğünde gösterilir.
 


Tıklayarak tam ekran yapılabilir!

 
Görev günlüğü, hangi görevleri kabul ettiğinizi özetler, görevin bir açıklamasını verir ve mevcut hedefinizin bir özetini verir. Bu bilgiyi okumak için, bakmak istediğiniz görevin yanındaki düğmeye tıklayın (Daralt/Genişlet seçeneği ile görevler bölümünü isteğinize göre değiştirebilirsiniz). Ayrıca, yanlış yolu seçtiğinizi düşünüyorsanız veya bir görevin bir bölümünü yeniden yapmak istiyorsanız, görev günlüğündeki görevlerden vazgeçebilirsiniz (Sadece iptal butonu olan görevlerde). Ayrıca tekrarlanan bir görev aldıysanız görev günlüğünde görevin süresinin dolup dolmadığını aktif olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz!
 
 
Bir NPC'nin bölgesini oyundaki pusuladan bulabilirsiniz. Örneğin Başçavuş Kant'ın olduğu bölgeye gitmek istiyorsak sırasıyla önce ekranın sağındaki menülerden -PUSULA-'yı açacağız. Aşağıdaki resim simgesidir.

Ardından aramak istediğimiz herhangi bir bölge-kaynak-yaratık-karakter gibi ögelerin ismini yazacağız. Biz şuanda Başçavuş Kant aradığımız için arama kısmına Başçavuş Kant yazmalıyız.

Yol tarifi al butonuna tıkladıktan sonra bölge konumu bize tarif edecektir.

Bölgeye ulaştığımızda ekranda bulunan yazıdan ulaşmak istediğimiz NPC'ye gidebiliriz.

 
Önemli Bazı Görevler sizden bir bölgedeki herhangi bir tuzağı, yaratığı vs. bulmanızı isteyebilir. Öldürülmesi istenen yaratık avlanda bulunmayabilir. Bu tip bir durumda bölgedeki tıklanabilecek yerlere tek tek tıklayıp kontrol etmelisiniz. Aşağıda örnekler mevcuttur.
 
   
 
Bu gri sembole sahip bir NPC ile karşılaşırsanız
 

 
Görevin bir sonraki seviyeye kadar sizin için mevcut olmayacağı anlamına gelir.
 
İpuçları: Görevlerle alakalı bir şeyi unutursanız (NPC bölgesi, Yaratığın bölgesi, Hedef bölge vb.) pusulayı sık sık kullanın. Görevde kaldığınız aşamayı unutursanız görev günlüğünü mutlaka kontrol edin. Ayrıca görevlerle alakalı tüm sorularınızı oyundaki Mentor oyunculara sorabilirsiniz. Ayrıca destek sistemi (ticket) üzerinden de sorularınızı iletebilirsiniz. Oyunumuzun Discord sunucusuna katılarakta sorularınızı oyuncular/görevliler/adminlere aynı anda iletme şansı bulabilirsiniz.
 

Haziran 2022Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı