Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
İnstanceler

İnstanceler
 
Bu yazıda Grup ve Takım aynı anlamı ifade etmektedir.
Açıklama ve Çalışma Prensipleri:

İnstance, belirli sayıda konumdan oluşan bir alandır. Bu alanda herhangi bir zamanda çok sayıda oyuncu grubu bulunabilir, ancak her grup instancenin kendi kopyasında olacak ve diğer kopyalardaki gruplarla hiçbir şekilde etkileşime girmeyecektir. Henüz bir instancede bulunmadıysanız, yapmanız gereken ilk şey en az 1 kişilik bir takım oluşturmaktır, ardından grubunuz için bir instance kopyası oluşturabilir veya basitçe söylemek gerekirse bir instance girebilirsiniz.
     Dikkat! Bir instanceye yalnızca grubun üyesi olarak girebilirsiniz. Bir gruptan ayrılırsanız, bir gruptan atılırsanız ve grubunuz dağılırsa, instance içinden instance girişine aktarılırsınız.

     Her instance kopyasının kendine özgü numarası (veya kimliği), süresi (bir örneğin herhangi bir kopyasının var olacağı süre, bu süre boyunca girebileceğiniz süre) vardır. Süre, instancein oluşturulduğu andan itibaren geri saymaya başlar. Ek olarak, her instancenin bir tekrar süresi vardır (bir instancenin sona ermesinden sonra yeni bir kopya oluşturabilmeniz için geçmesi gereken süre).

    İnstanceye girdikten sonra, karakteriniz o kopyaya bağlanacaktır. Bu, bağlı olduğunuz kopyanın süresi boyunca başka bir kopyasını alamayacağınız anlamına gelir. İnstance kopyanızın süresi dolduktan ve tekrar süresi geçtikten sonra, tekrar başka bir instance kopyası girebilecek veya kendi yeni kopyanızı oluşturabileceksiniz.
 
     Dikkat!!Bir instance kopyasına bağlıysanız, farklı bir kimliğe sahip bir instance kopyasına bağlı bir grupla instance kopyası giremezsiniz. 

     Grubunuzda yalnızca aynı instance kopya kimliğine bağlı oyuncular olmalıdır.
 
 
Bir İnstancenin durumu hakkında bilgi:
 
    Sohbete /instinfo komutunu girerek, örnek kopyanızla ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Durumunuza bağlı olarak birkaç tür mesaj görebilirsiniz:

 

Sırt çantası>İnstanceler bölümünden de hangi instancenizin açık veya kapalı olduğu, açıksa kaç saat süresi kaldığı, kapalı ise kaç saat süresi kaldığı vb. bilgileri basitçe öğrenebilirsiniz.


Bir instanceye giriş yaparken başarısız olduğunuzda görebileceğiniz bazı mesajlar:
 
   ● Giriş için öncelikle bir takım kurmalısınız ya da takıma dahil olmalısınız!!
Sebep: Bir takıma dahil değilsiniz.
 
   ● Bu instance alanını şu zamana kadar ziyaret edemezsiniz: XGün Ysaat Zdk! " 
Sebep: İnstanceniz kapalıdır. Kapalı kalma süresi sona erdiğinde girebilirsiniz.
 
  Giriş yapmaya çalışılan instance maksimum sayıda oluşturulan kopyaya sahip! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! 
Sebep: Her instancenin kendine ait bir kopya sayısı bulunmaktadır. Maksimum kopya sayısına ulaşıldığında giriş yasaklanır.
 
   ● Dahil olduğun takımın parçası olarak buraya giriş yapamazsın. Girmeye çalıştığın instance farklı. Lütfen yeni bir takım kur!"
Sebep: Üyesi olduğunuz grup farklı bir instancenin kopyasına bağlıdır. Sizinle aynı kopyaya bağlı olan karakterlerin listesini almak için /istinfo komutunu kullanabilirsiniz.
 
   ● Bu instance alanına giriş için minimum seviye: X olmalıdır! 
Sebep: Seviyeniz bu instance için giriş gereksinimlerini karşılamıyor. Minimum seviyede olmalısınız. (Bir instancenin maksimum seviyesi de olabilir!)
 
 
Sıkça Sorulan Sorular:
 
Soru: Grubum dağılırsa ve tüm üyeler girişe aktarılırsa instanceye tekrar girebilir miyim?
Cevap:: Evet. Aynı instance kopyasına bağlı olan veya başka herhangi bir instance kopyasına bağlı yeni bir takım oluşturmanız yeterlidir.


Soru: Bir takıma katılırsam ama instanceye girmezsem o isntance kopyasına bağlı olur muyum ?
Cevap: Hayır sadece sizde instanceye giriş yaptığınızda kopyaya bağlı olursunuz.


Soru: İnstancede BOSS kesip kesmemek önemli midir ? BOSS kesmeden takımdan çıksam farklı bir takımla girebilir miyim ?
Cevap: Hayır. İnstancede BOSS kesip kesmek önemli değildir. Giriş yaptığınız anda siz o takıma ait bir kopyada olursunuz. Yani siz bir takıma dahil olduktan ve instanceye girdikten sonra instanceden çıkıp farklı bir takıma üye olursanız o takım instanceye girmemiş olsa bile siz o takımla instance giremezsiniz çünkü sizin instance kopyanız çıkış yaptığınız takıma bağlıdır.
 


Haziran 2022

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı