Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Tanım
 
Kendi Gölgesi  "Asi Gölge" görevini tamamladıktan sonra   7. seviyeden oyunculara sunulan özel bir savaş asistanı. Gölge, savaşta verilen hasar için deneyim ve cesaret kazanır ve tıpkı normal savaşçılar gibi seviye ve rütbe olarak büyüyebilir. Oyuna girerseniz kendinizi aniden bilinmeyen etki altında bulursanız,   Kara Büyücü Nacorai     Kaveru'ya gidin.
 

Gölge seviyesi ne kadar yüksekse, özellikleri o kadar iyi olur. Gölge, normal zırh ve silahlardan yapılabilen özel gölge itemleri ile donatılabilir.
 

Gölgeyi aldıktan sonra çantanızda yeni bir  Gölge sekmesi belirir.  Bu sekme 3 kısımdan oluşur: Ekipman, Özellik, Yetenekler.
 
Özellikler
 
Gölge, normal oyuncu ile aynı özelliklere sahiptir: güç, yaşam gücü, beceri, sezgi vb. Bu nitelikler, gölgenin seviyesini her yükselttiğinizde artar, ayrıca gölgenin giydiği ekipmandan da artarlar. Savaşta yer alan gölge, tecrübe ve cesaret kazanır (verilen hasar için normal bir oyuncu gibi). Yeterli tecrübe puanı topladıktan sonra profilinizdeki uygun tuşa basarak gölge seviyesini yükseltebilirsiniz. Ayrıca kendi gölgeniz tarafından verilen özel görevleri tamamlayarak elde edebileceğiniz belirli bir miktarda Alacakaranlık Parası ödemeniz gerekecek. Aynı sistem gölgeler levelini yükseltmek için de kullanılır. Lütfen dikkat edin, gölgenin seviyesi ve rütbesi, sahibinin seviyesini ve rütbesini aşamaz.

Gölge  seviye 7   Acemi rütbesinde başlar.
Önemli Gölgenin onur ve tecrübe alabilmesi için savaşta ''zafer'' almanız gerekmektedir. Ayrıca gölge seviyesi sahibinin seviyesinden-2 seviye veya daha fazla düşük seviyedeyse gölgeniz onur ALMAZ.

Ekipmanlar
 
Gölge, birçok yönden normal olanlara benzeyen özel gölge öğeleriyle donatılabilir. Gölge eşyaları yalnızca gölge tarafından ve yalnızca gölgenin gerekli seviye ve rütbeye sahip olması durumunda giyilebilir. Lütfen dikkat edin, gölge öğelerinin normal oyuncular için olan öğelerle aynı stil kısıtlamalarına sahip olduğuna dikkat edin, yani, gölgenizi farklı stillerdeki öğelerle donatırsanız, savaşta önemli cezalar alırsınız.
 

 
Her seviye ve dövüş stili için iki tür gölge eşyası vardır.  Nadir (yeşil) olanlar ve gelişmiş özellikler sahip benzersiz (mavi) olanlar. Özel bir eşya olan - Gölge Çevirme Madalyonu ile ile olağan zırh veya silahları dönüştürüp Kendi gölgeniz için eşyaları alabilirsiniz. Unutmayın, dönüşümden sonra olağan eşyadaki tüm taşlar, halkalar ve yerleşik büyülerle birlikte yok edilecek.
 
         

Nadir (yeşil) olanlardan başlayarak, 6. seviyeden herhangi bir normal zırh ve silahı dönüştürebilirsiniz. Rütbe gerektirmeyen tüm nadir (yeşil), benzersiz (mavi) ve gizemli (mor) eşyalar, rütbe gerektirmeyen nadir (yeşil) gölge eşyalara dönüştürülecektir. Rütbe gerektiren tüm benzersiz (mavi) ve gizemli (mor) eşyalar, onları donatmak için rütbe gerektiren geliştirilmiş niteliklere sahip benzersiz (mavi) gölge eşyalara dönüştürülecek..

Daha detaylı bilgiyi buradan okuyun.

Yetenekler
 
Bu bölümde, savaşta kullanacağı gölge becerilerinizi (büyülerinizi) ayarlayabilirsiniz. Kendi gölgenizin belirli bir beceriye sahip olması için özel bir gölge kitabı öğrenmelisiniz. Öğrenilen tüm beceriler ekranın sağ tarafında görüntülenir. Gölgenin onları savaşta kullanabilmesi için, bu becerileri ekranın sol tarafındaki büyü çemberine koymanız gerekir. Lütfen dikkat edin beceriler için yuva sayısının sınırlı olduğunu unutmayın. Gölge, belirli seviyelere ve deneyim seviyelerine ulaşan beceriler için ek yuvalar kazanacaktır.
 

Yuva Sayısı

Gereksinimler

1 7. Seviye Gölge
+1 12. Seviye Gölge
+1 Gölge Rütbesi "Şampiyon"
+1 Gölge Rütbesi "Savaş Uzmanı"
+1 Gölge Rütbesi "İtibarlı Bilgin"
+1 Gölge Rütbesi "Savaş Lordu"
+1 Gölge Rütbesi "Tanrıların Seçilmişi"

Önemli! Gölge, her zaman etkin olan yerleşik bir yeteneğe sahiptir: Savaş sırasında iki kez anında hayatın %50'sini kurtarabilir.
 
Neredeyse tüm gölge becerileri manaya mal olur. Gölgenin mana seviyesi sınırlıdır, bu nedenle savaş sırasında becerilerini sınırlı sayıda kullanabilir.
 

Büyü

Kitap Ücret   Büyü Kitap Ücret
32   5
29 50   35
37 20   25
11   90
19 90   70
25   17 50
18   20
18   35 50
29   50
 
Tüm gölge kitapları Mervin Yıldızı Varisi ve  Gölge NPC'lerinde bulunan mağazalardan gölgenizi aldıktan sonra açılacak olan mağazadan satın alınabilir. Lütfen dikkat edin, çoğu gölge kitabını alabilmek için özel gereksinimlerin gerekli olduğunu unutmayın.

Gölgeyi Çağırmak
 
Gölgenizi savaşa çağırmak için özel bir nesne kullanmanız gerekmektedir. - Gölge Kristali. Harcamanız gereken Gölge kristali gölgenizin seviyesine bağlıdır ve yönetim kristal sayısını istediği zaman düşürür veya yükseltebilir!
 

Gölge, bir savaş sırasında yalnızca bir kez çağrılabilir.

Önemli! Gölge sadece sahibiyle birlikte savaşır. Sahibi savaşta öldürülürse, gölge savaşta kalacak ama aynı zamanda ölecek.
 
Çağırma kısıtlamaları: Muazzam Savaşlarda, Sualtında (ve morok ve binek çağırmanın yasak olduğu benzeri yerlerde), İlah Turnuvasında, binek ve morok kullanımının kısıtlı olduğu bazı görev savaşlarında ve yönetimin izin vermediği bölgelerde Gölge çağrılması yasaktır.

Gölge Görevleri
 
Gölge sadece savaşta yardımcınız değil, aynı zamanda yoldaşınızdır. Sırt çantanızdaki özel bir eşyayı kullanarak istediğiniz zaman onunla konuşabilirsiniz. - Kendi Gölgen. Gölgenin sizin için çeşitli görevleri olabilir, bu da gölgenizin yeni ve benzersiz ekipman, Alacakaranlık Parası ve diğer özel ödüller almasına yardımcı olur.
 
 
Gölge Tablet Mühürleri
 
Gölgeler dünyasının ustaları tarafından yaratılan bu eserleri kullanarak gölgenizin dövüş özelliklerini artırabilirsiniz.
 
  Küçük Orta Büyük Muazzam
Güç
Yaşam
Zeka
Beceri
Savunma
Sezgi
Girişim
Dayanıklılık
 
4 kalite seviyesine ayrılmış 8 farklı mühür türü vardır. Farklı tipteki mühürler, farklı gölge özelliklerini arttırmaya izin verir: Gölgenin Gücü, Yaşam gücü, Zekası, Becerisi, Savunması, Sezgisi, Dayanıklılığı ve Girişimi. Her türden mühür birden fazla yerleştirilebilir. Mühür seviyeleri: küçük, orta, büyük ve harika.

Dikkat! Her türden mühür, 7. seviyeden başlayarak, gölgenin her seviyesi için bir defadan fazla yerleştirilemez.

Bir özelliği artırmak için toplamda 14 defadan fazla mühür kullanabilirsiniz (1 mühür – özelliğin 1 artışı). Kalitelerine bağlı olarak mühür yerleştirme kısıtlamaları vardır: Örneğin, seçilen özellik zaten 5 veya daha fazla kez artırılmışsa küçük mühürler kullanılamaz, ancak örneğin, büyük mühür seçilen özelliği 14 katına kadar artırmak için kullanılabilir. Kısıtlamalar hakkında aşağıdaki tablodan daha fazla bilgi edinin.
 

Mühür kalite seviyesi

Kullanım sınırı
Küçük 5 mühür
Orta 9 mühür
Büyük 12 mühür
Muazzam 14 mühür

Mührün kalitesi ne kadar yüksek olursa, maliyeti o kadar yüksek olur, bu nedenle paradan tasarruf etmek isteyen savaşçıların başlangıçta küçük mühürler kullanmaları ve ancak kullanılan maksimum 5 mühüre ulaştıktan sonra daha kaliteli mühürlere geçmeleri önerilir. Bunun üzerinde küçük mühürler artık kullanılamaz.
 

Kullanılan mühürlerin sayısı, Kendi gölgenizin özellikler menüsünde (Sırt Çantası>Gölge>Özellikler) bulunabilir.
 
Savaş özelliklerini artıran mühürlerin yanı sıra, gölgenin herhangi bir seviyesinde, ancak yalnızca bir kez kullanılabilen özel bir büyük mühür vardır. Bu mühür, gölge becerileri için yuva sayısını 1 artıracaktır.
 
 
Tüm mühürlerin yanı sıra, Feo dünyasında onların parçaları da bulunabilir. 12 özdeş parçayı topladıktan sonra, toplanan parça kalitesine uygun rastgele bir mühür elde edebilirsiniz.


Son Güncelleme: Haziran 2022

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı