Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
IRKLAR

Magronlar

 Magronlar – rivayetlere göre yanardağ içinden çıkmış, Feo dünyası yaratıkları. Hayir kıtası sakinleri. Siyah derili, damarlarında kızgın lav akıyor. Fizik yetenekleri ve sert karakterleriyle meşhurlar. Magronlar ordusu – disiplini yüksek olan kocaman yıkıcı güçtür, Magronlar mükemmel askerler - dayanıklı, yürekli ve cesur. Sihir yaratılış sürecinde onlara katılmış ve Ateş değneğinde yer almaktadır.

 

  Ama baş sihirbaz ve Ateş değneği sahibi Andelvan sihirli kuvvetleri kontrolü sanatı başkalara öğretmeden katil tarafından öldürülmüş, değnek ise parçalanıp sihirli özelliklerini yitirmiş. Bu nedenle bugüne kadar sihir magronlar için gizli ve tanınmamış güçtür. Kaosla savaş onların gurur meseleleridir. Magronlar insanları "beyaz derili, fiziki güçleri zayıf" olarak gördükleri için, insan ırkına acayip kin beslemektedir. Yenilmez olduklarından eminler. Shinala tanrıçası tarafından,magron ırkı enerjisinden yaratılmış siyah ejderha Syntralor Magronların temsilcisidir.

 

  İnsanlar  

İnsanlar – zekaya, özgür iradeye, insan diline sahip olan Feo dünyasının yaratıklarıdır. Ogriy kıtasında oturuyorlar. Beyaz tenliler. Agresif ve savaşçı olmayan insanlar mevcut şartlar altında savaşlara katılıyorlar, savaşta gayet başarılı oldular, kuvvet ve strateji açısından tek rakipleri Magronlar ordusudur.
   Feo dünyasının diğer sakinlerinden daha yüksek zekaya sahiptirler. Orijinal olarak sihir sahipleri değiller, ama sihire yaklaşıp,  büyü konusunu detaylı öğrenip, yeni nesillere biligilerini iletebilmek için bir sürü marifet ve bilgiyi ellerinde bulundurmaktadırlar. Büyü bilimlerine, kabbalaya, ‘felsefe taşı’ ve ‘hayat suyu’ aramalarına düşkün; çeşit çeşit simyacılar, sihirbazlar ve büyücüler gece gündüz laboratuvarlarında sihir sırlarını araştırmaktadır. Kaos köleleri ile savaşmayı ana görevleri ve misyonları olarak kabul etmektedirler. Irkçılığı benimsemiyorlar. Magronlar - insanların zihinsel üstünlüğü gösteren, insanlardan daha düşük derecede olan,  ve Kaos savaşında yedek gücü oluşturmaya yarayan yaratıklar olarak saymaktadırlar. Shinala tanrıçası tarafından, insan ırkı enerjisinden yaratılmış beyaz ejderha Elduin insanların temsilcisidir.

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı