Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları

Evcil hayvanlar, sihirli özellikler barındıran, küçük ve sevimli hayvanlardır. Bunlar, zorlu düşmanlara karşı uzun süren dövüşlerde size yardımcı olurlar. Buna karşılık ihtiyaç duydukları sadece birazcık ilgi ve birkaç lezzetli ısırıktır. Evcil hayvanlar gayet küçük yaratıklar olduklarından, en sevdikleri yer olan sahiplerinin omuzlarında rahatça otururlar.

 

Evcil hayvanlar sahipleriyle birlikte dövüşlere katıldıkları zaman, sahiplerinin dövüşte kazandıkları tecrübe puanının %10'u kadar puan kazanarak kendi seviyelerini arttırırlar. Önemli not: Bu durumda sahibin kazanmış olduğu tecrübe puanı azalmaz!
Evcil hayvanlar, dövüşlerde yeteneklerini kullanabilmeleri için enerji yakarlar. Bu nedenle, "tokluk" özellikleri yavaş yavaş azalır. "Tokluğu", evcil hayvanınızı besleyerek arttırabilirsiniz. Aç bir evcil hayvanın dövüşte size yardımcı olamayacağını aklınızdan çıkarmayın! 
Evcil hayvanın aynı zamanda dinlenme imkanı vardır. Tam bir dinlenmeden sonra, evcil hayvanın yetenekleri belli bir süreliğine belirgin derecede yükselir. Evcil hayvanınızı istediğiniz zaman dinlenmeye yatırabilir ve istediğiniz zaman da uyandırabilirsiniz. Fakat yarıda kesilmiş bir dinleme, evcil hayvanınızın yeteneklerini geliştirmez.
 

Mürebbiye BenitaŞirin Mila


Evcil hayvanların bakımı ve eğitiminden, iki güzel bayan sorumludur: Kingala Köyü'ndeki Şirin Mila ve Angriyar Köyü'ndeki  Mürebbiye Benita. Bunlar, size evcil hayvanınızı eğitebileceğiniz bazı okullar sunarlar. Bir Evcil hayvan madalyonu elde edebilmek için, düzenli olaylara katılarak kazanacağınız  etki puanlarına ihtiyacınız vardır. Çizelgede, kullanılabilecek evcil hayvanların listesini görebilirsiniz. 

Evcil Hayvanların Yetenekleri

 
Etki Özellik
Güç Seli Evcil hayvanın yaptığı bu eşsiz büyünün etkisi sayesinde, sahibin rakibe verdiği fiziksel zararlar ve büyü zararları fark edilir biçimde artar.
Hayat Gücü Bu büyü sayesinde evcil hayvan, sahibinin bir sonraki darbesinin gücünü ve bununla verilecek zararı arttırır.
Vahşi Cesaret Evcil hayvanın yaptığı bu büyünün etkisi sayesinde, sahibin bir sonraki vuruşunun etkisi artar, fakat rakibe verilen zararın bir kısmı kendi hayat puanından düşer.
Vampirlik İsteği Evcil hayvanın gerçekleştirdiği bu olağanüstü büyü sayesinde, sahibin hayat puanı, rakibinin kendisine verdiği zararın belirli bir yüzdesi kadar artar.
Kaybolma Laneti Evcil hayvanın, gücünü kullanarak oluşturduğu bu büyü sayesinde, sahibin rakibi, bir sonraki vuruşla verdiği zararın bir kısmını kendi hayat puanıyla ödemeye zorlanır.
Ağırlık Evcil hayvanın özel yeteneklerini kullanarak oluşturduğu bu büyü sayesinde, rakibin bir sonraki fiziksel ya da büyü darbesi belli bir ölçüde zayıflar.
Hafif Yara Sahibin rakibi, evcil hayvan tarafından yapılan bu büyünün etkisini üzerinde hissettiğinde, belirli bir süre içinde, hayat puanının küçük bir kısmını kaybeder.
Şifa Dalgası Adından da belli olduğu üzere, evcil hayvanın yaptığı bu büyü, sahibinin belirli bir süre içinde, hayat puanının küçük bir kısmını geri kazanmasını sağlar.
Yansıma Hasarı Evcil hayvanın sağladığı bu büyü sayesinde sahip, belli bir sayıda fiziksel darbeyi ve büyü darbesini, kendi hayat puanını kaybetmeksizin savuşturabilir.
 
 
 Evcil hayvanlar hakkında detaylı bilgiyi Evcil Hayvan Tablosu'nda bulabilirsiniz.
Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı