Arama

Efsanevi Şahıslar
Olaylar
Evcil Hayvanlar
Takımlar
Satranç Taşları Kitabı
Malikane
Hayran Köşesi
Hanlık Malikanesi
Yardımcı kütüphane sayfaları
Çalan satranç taşları
 

Feo üzerinde yüzyıllardan beri harika satranç taşları mevcut. İsmi çoktan unutulmuş yetenekli bir usta, bu harikulade nesneleri değişik malzemelerden üretmiş ve her hammadde, taşa sonrasında kendine has bir takım büyüleyici özellikler kazandırmıştır. Satranç taşlarını sessiz bir ortamda kulağınıza götürdüğünüzde hafif ve tatlı bir melodi duyarsınız. Bu, sanki bize geçmişin unutulmaya yüz tutmuş bir dillerinde bir şeyler fısıldayan bir müzik kutusu gibidir. Çalan satranç taşları, her savaşçı için hiçbir cephanelikte bulunmayan, eşsiz bazı nesnelere sahip olmak için bir şanstır.

Feo üzerinde çarpışan savaşçılar, çalan satranç taşları sayesinde şu malzemelerden yapılma şu takımları elde edebilirler:
Armut Ağacından, Bakırdan, Porselenden, Alacalı Akik Taşından, Kömürden, Kırmızı Ağaçtan, Gümüşten, Mermerden, Malakit Taşından, Obsidiyenden, Pelesenk Taşından, Altından, Durgharg Kemiğinden, Zümrütten, Eldorilden.
Tam bir takım, 16 parçadan oluşur:

 

     

 

Çalan satranç taşları iki çeşit olabilir: Kapalı ve açık.
Kapalı: Kristal bir kürenin içine hapsolmuş olan çalan satranç taşları. Bunları 3. seviye ve üstü canavarları keserek ya da Değerli Sandıklar olayına katılarak elde edebilirsiniz. Bir canavardan düşürülebilecek satranç taşı sayısı 1 ila 16 adet olabilir. Kapalı satranç taşları devredilebilir, yani bunları İhale'de ya da alışveriş sohbet kanalında fiyat üzerinde anlaşarak diğer oyunculara satabilirsiniz. Ancak çalan satranç taşlarını satmanız durumunda satış fiyatı üzerinden belli bir vergi ödeyeceğinizi unutmayın. Aksi halde onları çantanızda ya da kilitli gözlerde muhafaza edebilirsiniz. Tam bir takım 6 yer kaplar. Satranç taşlarını kristal küreleri kırmak suretiyle onların içinden çıkarabilirsiniz ancak bu durumda taşlar ağırlıksız ve devredilemez hale gelir.
 

Devredilebilen Satranç Taşları
 

     
     
     
     

 
 

 

Açık çalan satranç taşları, bir zindan başarıyla temizlenip orada yaşayan güçlü canavarlar öldürüldükten sonra ele geçirilebilir. Bu zindanlar şu anda şunlardır: Terkedilmiş Ev, Kral Magiş'in Kalesi ve Sürgünler Kalesi. Bu zindanlardaki liderler öldürüldüğünde, Müzikli Hazinelerden birini açan özel bir anahtar elde edilir. Bu hazine, öldürülen canavarın mağarasındadır. Bu hazineden, savaşçının şansına bağlı olarak 1 ila 16 taş çıkar. Taşların sayısı ve çeşidi tamamıyla rastgeledir! Her lidere bir satranç takımı atanmıştır. Satranç taşları, hazine açıldıktan sonra otomatik olarak grup çantasına yerleşir. "Lider dağıtır" seçeneği seçili olduğu müddetçe lider, arzu ettiği takdirde elde ettiği nesneleri grup üyelerine dağıtabilir. "Rastgele dağıtım" seçeneği seçili olduğu müddetçe, elde edilen satranç taşları, orada bulunan oyuncular arasında rastgele dağıtılır. Grup çantasındaki nesnelerin en fazla 3 saat muhafaza edildiğini unutmayın.
Açık satranç taşları, Uborg öldürülerek de elde edilebilir ancak bu, 11. seviye altındaki savaşçılara pek tavsiye edilmez. Uborg'dan her zaman bütün bir satranç takımı düşer. Hangisi olduğu tamamen savaşçının şansına bağlıdır.
Açık satranç taşları son derece kırılgan olurlar ve bu yüzden devredilmezler. Ancak bir savaşçının yeterli Flaundinler onuru biriktirmiş ve bir Sağlamlık Su Kapağı satın alabilecek durumda olması halinde bir takas söz konusu olabilir.
 

    

 

Bir takım oluşturmak isteyen savaşçılar için en iyi yöntem, devredilemez ve devredilebilir taşları birleştirmektir. Bu iki grup, birbirini tamamlar.

 

Satranç takımları, Lumirya Şelalesi'ndeki  Şafak ve Hükümdarlar Mezarlığı'ndaki  Alacakaranlık'ta zırhlarla takas edilebilir.
Başarılı bir takas için elinizde bütün ve açık bir satranç takımı bulunması gerekir.

Her bir benzersiz zırh parçası, belli sayıda ve çeşitte satranç taşlarına tekabül eder. Satranç taşlarından bir takım tamamlandığı zaman, görev NPC'leri olan Şafak ve Alacakaranlık'ta bunları karşılık geldikleri zırh parçaları ile takas etme imkanı doğar.

  

Sadece açık satranç taşları takas edilebileceğinden, kapalı kristal küre içinde olanların önce bunlardan kurtarılması gerekir.

 Benzersiz zırh setlerinden alınan parçaların kendilerine haz özellikleri vardır.
 - Satranç taşlarına karşılık takas edilen bir nesne, giyildikten sonra karaktere bağlanır ve devredilemez.
 - Dayanıklılık, nesnelerin kristallere ayrılma olasılığını belirler: 1-5 arası seviye zırh parçaları: düşük ihtimal; 6 ve üstü seviye zırh parçaları: kararlı.
 - Dikkat! Krit miğferleri ve iki elli silahları alabilmek için, elinizde gerekli satranç takımından 2 adet bulunmalıdır.

Login Ekranı
  Şifremi Unuttum

Giriş bilgileriniz yoksa, kayıt olun.

Kayıt olun

Şifre Hatırlatıcı
Hata
Hata
Yukarı