SALDIRI KURALLARI

A. Genel saldırılar

Şu andan itibaren arasında 3'ten fazla seviye farkı olan oyunculara (IRK FARKETMEZ) atılan saldırılar doğrudan cezalandırılacaktır.

Saldırı kuralı, seviyesi 7 veya daha yüksek olan oyunculara yapılan saldırılar için geçerli değildir.

Aşağıdaki alanlar hiçbir ırka ait değildir , dolayısıyla bu kural herhangi birinde gerçekleşen dövüşler için geçerli değildir :

 • Sessizlik Platosu
 • Fey-Go Adaları
 • Sualtı Dünyası ve tüm mekanları
 • Sisli Adalar
 • Buzlu Ada
 • Verdanya ve vimilya arasında ki gemiler

Açıklayıcı hususlar:

Düşük seviyeli oyuncuların herhangi bir saldırısı, bu savaşlar sırasında ceza almanıza gerekçe OLMAYACAKTIR !

 1. Bir düşman ırkının topraklarında yakalanan herhangi bir İnsan veya Magmar, düşman bir ırkın HERHANGİ bir seviyesindeki HERHANGİ bir oyuncu tarafından saldırıya uğrayabilir veya lanetlenebilir/Öldürülebilir/Kötü etken atılabilir . Bu eylem cezaya gerekçe OLMAYACAKTIR !

DİKKAT ! Böyle bir saldırının, kışkırtılan oyuncunun provokasyona dair kanıtları olduğu sürece , herhangi bir bölgeye yapılacak misilleme amaçlı saldırının çözüm zemini olduğunu unutmayın !

Açıklama:

 • Bir oyuncu (seviye 6 veya altı), bir oyuncuyu (kendisininkinden 3 seviye veya daha yüksek) misilleme amaçlı bir saldırı için kışkırtırsa (aşağıya bakın), kışkırtılan oyuncu , provokasyonu/lanet kullanımını gösteren sohbet penceresinin ekran görüntüsünü almalıdır. Misilleme amaçlı saldırının meşruluğunu kanıtlamak için /büyü veya kendisine karşı herhangi bir olumsuz etki . Ayrıca aşağıdaki 6. maddeye bakın.

Provokasyon/düşmanca eylem örnekleri (mevsimsel ve diğer olaylardan kaynaklanan olumsuz etkiler hariçtir):
   

 • Hakaret içeren hediyeler/mesajlar (Saldırı öncesinde lütfen hediye/mesajın Muhafız ekiplerine hakaret içerip içermediğini açıklayınız. Forumdaki mesajlar provokasyon/düşmanca eylemlere katkı sağlamamaktadır.)
 • Negatif etkilerin kullanımı. Örneğin, herhangi bir "Zedeleme Laneti", "Mahkum Güllesi ve Zinciri"nin kullanımı, ayna atma vb.
 • Bir oyuncudan olumlu etkilerin kaldırılması (örn. İyilik Kardeşliği kutsamaları, Gökkuşağı gücü, Vertsida'nın Öfkesi).
 • Bir oyuncunun adını gösteren saldırı çağrılarının kullanılması (örn. Yarasa saldırması veya Kör Phadd Ayıları).
 • Doğrudan saldırılar.
 • Kasıtlı Loot Çalımı. (hariç: Etkinlik canavarları ve bosslar)
 1. Oyuncuların savaşlarda yardım talep etme hakkı vardır . Bir oyuncu kendi ırkının topraklarında saldırıya uğrarsa , HERHANGİ bir oyuncudan yardım isteyebilir . Ancak düşman bölgesinde saldırıya uğrarsanız veya saldıran taraf sizseniz , size yardımcı olan oyuncuların 6. seviye ve altı olmaları durumunda "3 seviye altındaki oyunculara saldırmamak" kuralına uymaları gerekmektedir .
 2. Herhangi bir baskın sırasında bir oyuncu, kendi seviyesinin 3 seviye altında ve 6 veya daha düşük seviyedeki bir oyuncuya yanlışlıkla saldırırsa, vurmamalı ve otomatik vuruşu önlemek için kum saatini kullanması gerekir . Herhangi bir cezadan kaçınmak için olayı hemen muhafızlara bildirmeleri gerekir . Dövüşü terk etmek için Sahte Ölüm  İksirlerini kullanabilirsiniz , ancak Krets Çağırma Madalyonlarını KULLANAMAZSINIZ .

 

 1. Seviye 6 veya daha düşük seviyeli bir oyuncu, kendi seviyesinin 3 seviye üzerinde olan bir oyuncu tarafından saldırıya uğrarsa, saldırıyı 3 gün içinde dövüş bağlantısı dahil herhangi bir Muhafıza bildirmelidir.Olayı daha sonra bildirmeleri halinde, Muhafızlar vakayı incelemeyecektir.

 

 1. Düşük seviyeli bir oyuncu, daha yüksek seviyeli bir oyuncuyu kışkırtıyorsa (Yukarıdaki provokasyon/düşmanca eylem örneklerine bakın), bu yüksek seviyeli oyuncu, kanıtları olduğu sürece, gelecekte herhangi bir zamanda kışkırtıcıya misilleme yapabilecektir.provokasyon yapın ve ihlal etmeden her provokasyon için bunu yalnızca bir kez yapın .
Tarafsız bölgelerdeki saldırılar, provokasyona ilişkin misilleme hükmü kapsamında sayılmaz
 1. Cellatlar herhangi bir seviyede ki oyuncular için görev alabilirler.

Ancak aşağıdaki koşullar dikkate alınmalıdır:
 

 • Kurban ile cellat aynı ırkta olmalıdır.
 • 6. seviyenin altında olan ve cellattan 3 seviyeden daha fazla düşük olan bir oyuncunun idam edilmesi emri için provokasyon kanıtına sahip olmalıdır. Yeterli kanıt sunulmadığı takdirde saldırı kuralının ihlalinden emri veren sorumlu tutulacaktır.
 • Cellat tutan kişi kısa bir zaman diliminde sürekli olarak kişiyi öldürtemez kötü etken uygulatamaz.
 • Aynı klanın/ittifakın üyeleri emir verebilir ancak bu durumda klan/ittifak lideri emir veren olarak kabul edilecektir. Klan/ittifak üyelerinin eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlenecektir.
 1. Görünmezlik efekti kullanılsada  yukarıda belirtilen tüm kurallar geçirlidir.

 2. Eğer bir oyuncu kasıtlı olarak bir düşman oyuncusuna saldırı kuralını ihlal etmekle suçlarsa, provokasyonun ardından, saldırı kuralı ihlali nedeniyle lanetle cezalandırılacaktır.

 

B.  Aynı ırktan iki Hanlık/ittifak arasındaki savaş sırasındaki kurallar.
 

Bir Hanlığa/ittifağa savaş ilat etmek için, klan lideri tarafından klan hediyesi yoluyla ilgili klana bu savaşın nedenini, başlangıç ve bitiş zamanını yazarak bir savaş ilanı gönderilmelidir. Savaş yalnızca aynı ırktan bir klana ilan edilebilir. Bu savaş dönemi iki tafta sürüyor, ardından bir haftalık soğuma süresi başlıyor ve normal kurallar geçerli oluyor. Klan savaşına devam etmek için bir haftalık bekleme süresinden sonra başka bir savaş ilanı göndermelisiniz.

Savaş sırasında düşman klanın 6 seviye veya altındaki oyunculara yönelik herhangi bir saldırı, ceza alma gerekçesi teşkil etmeyecektir.

Savaş ilan etme nedenleri:
- Klan/ittifak üyelerine kötü niyetli saldırılar veya olumsuz etkiler.
- Süreleme, loot çalımı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, kişi yaratık kesimindeyken kasıtlı sürelemek.
- Düzenli olarak hakaret etmek veya kötü konuşmak.
- Diğer oyuncuları aldatmak / kandırmak kasıtlı olarak meseleleri kızıştırmak.
- Kale kuşatması için (sadece klan savaşabilir ittifak yardımcı olamaz.)

Bir önceki klan savaşının bitiminden sonra gerekçe hala  geçerli olmadığı sürece, aynı nedenden dolayı tekrar tekrar savaş ilanına tolerans gösterilmez.

Bir klan savaş ilan ettiğinde, bir klana ve müttefiklerine savaş ilan edebilir. Not: Her iki tarafın ittifakı, resmi bir savaş ilanı olmadan otomatik olarak savaş koşullarına tabi tutulmaz.

 

 Ağustos 2023

Yukarı