OYUN KURALLARI
 

Kayıttan sonra oyuncu 5 gümüş para alır. Oyuncu, görevleri tamamlayarak ve otomatik canavarlarla veya diğer karakterlerle savaşarak karakterinin geliştirmeye çalışır.


Bir dövüşte kazanılan zaferin ardından oyuncu, seviye atlama veya  Altın (sanal oyun para birimi) şeklinde bir bonus alır.


Oyuncu ayrıca görevler yaparak ve canavarları yenerek oyun parası veya öğeleri alabilir.


Oyuncular her zaman aşağıdaki kurallara uymak zorundadır :

  

1. Multi hesap kullanımı

 

 1. Pushing(Bir karakterin gelişimi için ikinci bir karakterin kullanımı)
  Bir karakterin özelliklerini geliştirmek amaçlı ikinci bir karakterin kullanılması, karşılığı verilmeden veya düşük bir karşılık verilerek hizmet ya da eşya sağlanması yasaktır.
 2. İkinci bir karakterin kaydı
  Oyunculara, insan ırkında ve magron ırkında olmak üzere birer tane hesap açmalarına izin verilmiştir. Bu karakterlerin birbirleriyle etkileşimde olmaları, aynı savaşta bulunmaları, kazanç elde etme, gelişme amaçlı kullanılmaları, karşı ırkla olan sohbet engelini aşma amaçlı kullanılması (dövüş ve dövüş alanlarına davet, karşı ırktaki oyuncuyu tenkit vb.) yasaktır.
 3. Başka bir karakterin yasaklanmasını atlatmak için karakter oluşturmak/kullanmak
  Sunucuda ceza almış ya da yasaklanmış oyuncuların bir başka hesap altında oyuna devam etmeleri yasaktır. Yönetim cezalı veya yasaklı oyuncularla bağlantı içindeki hesaplara; mevcut ceza, kredi veya oyunculara olan borçlarını yönlendirme hakkını saklı tutar..
 4. Oyun kurallarını aşmak için oyun karakteri kullanmak
  İkinci bir oyun karakterinin ticari amaçlarla kullanılması oyun kurallarına aykırıdır. Bu kurala, Diriltme madalyonlarının kullanıması, ikinci oyun karakterinin belli bir bölgede kontrol amaçlı tutulması ve forumda ve/veya sohbet kanalında alınan cezalardan kurtulmak amacıyla yeni bir hesabın açılıp bu hesap ile forumun ve sohbet kanalının kullanılması dahildir.
 5. Bir oyun karakterinin yalnızca diğer oyuncuların oyununu bozmak amacıyla kullanılması
  Bir oyuncunun ya da farklı oyuncuların aynı bilgisayarı kullanıp, birden fazla karakterle giriş yaparak aynı PvP dövüşüne ya da "fayda sağlayacak herhangi dövüşe" katılması yasaktır.

 

2. Ticaret 

 1. DragonsWar: Ejderhalar Savaşı'nda alışveriş serbesttir. Burada uyulması gereken kurallar şunlardır: Madde 1. Pushing ve aktarımlar, Madde 8. Buglardan ve program hatalarından istifade edilmesi, Madde 9. Telif haklarının ihlali, Madde 12. Oyuna giriş bilgilerinin aktarılması/çalınması, bu bilgilere ulaşılmaya çalışılması, Madde 13. Oyun içi hizmetleri ekonomik çıkar amacıyla kötüye kullanılmak, Madde 14. Dolandırıcılık, Madde 15. Oyun içinde kırıcı davranışlarda bulunmak.
  1. 0-150 Altın ya da değerinde nesne satışının geri ödeme zaman aralığı 30 gün.
  2. Tüm taraflar (yani 2 oyun karakteri) anlaşmayı forum üzerinden onaylamalıdır.

   

 

3. Harici programlar 

Oyun karakterine avantaj sağlamak ya da diğer oyunculara dezavantaj yaratmak amacıyla hileler, botlar gibi yabancı programların kullanımı yasaktır. Aşağıdakiler bu kapsama dahildir:

   1. Ticaret ve reklam amaçlı yabancı programlar.
   2. Kaynak kazanma amaçlı yabancı programlar.
   3. Dövüşlerde avantaj sağlama amaçlı yabancı programlar.
   4. Kaynakları ve yaratıkları avlan veya hunt.php dışından toplatması ve saldırtılması. 

 

4. Dövüşler ve Savaşlar

   1. Sonucu önceden kararlaştırılmış  olan savaşlara izin verilmez yasaktır. 
   2. Savaş alanlarındaki (örneğin kristal mağaralar, arena, tapınak, tallaar) kavgaların gidişatı veya sonucu üzerinde anlaşmaya varmak yasaktır. Bu, karşı takımlar arasındaki zafer ve yenilgiye ilişkin anlaşmaları içerir ancak bir takım içindeki taktiksel anlaşmaları kapsamaz. Dövüşün gidişatı, dövüşleri etkileyen her şeyi içerir. Karşı tarafla aşağıdaki konularda anlaşmak yasaktır: 

    A. Kemerlerin (ceplerin) kullanımı
    B. Hayır dualarının ya da benzer etkilerin kullanımı
    C. Morokların ve bineklerin kullanımı
    D. Görevleri tamamlamak ve kaynakları toplamak .

   3. Sessizlik Platosu ve Antik Plato'daki PvP etkinlikleri de dahil olmak üzere PvP etkinliklerinde çıplak dövüşler.
   4. Oyuncuların savaş alanı gereksinimlerine göre savaş alanlarında donatılmaları gerekir. Gereksinimler için Tıkla.
   5. Savaş alanlarına girilmesine ve savaş alanına katılmamasına izin verilmez.
   6. Savaş alanları dışındaki saldırılar, saldırı kurallarına uygun olmalıdır. Saldırı kurallarına ilişkin daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz .       
     

5. Takma adlar(rumuz, nickname) 

   1. Kaba dil, hakaret, siyasi veya ırkçı ifadeler veya yabancı web sitelerine göndermeler içeren veya kafa karışıklığına neden olacak şekilde bir NPC'nin, yöneticinin veya başka bir oyuncunun adını kopyalayan veya alay eden bir takma adın seçilmesine izin verilmez. 
   2. Yalnızca Latin harflerine izin verilir.

 

6. Diğer oyunculara ve yönetime hakaret etmek 

   1. Oyun içinde ve dışında tüm oyuncuların ve yönetimin ve oyun dışındaki kişilerin onuru ihlal edilemez. 
   2. Gerçek hayata yönelik tehdit içeren sözlerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Oyun içerisinde en ağır yaptırım uygulanarak işlem yapılacaktır 

 

7. Sohbet, forum ve oyun kurallarının ihlali

Sohbet ve forum kurallarını ihlal etmek ya da sürekli olarak kötüye kullanmak yasaktır. Her oyuncu, 7 günde en az bir defa güncel oyun, sohbet ve forum kurallarını okuyup değişikliklerden haberdar olmakla yükümlüdür.

 

8. Buglardan ve program hatalarından istifade edilmesi
 

Oyun içindeki program hatalarını (bug) yarar getirecek şekilde kullanmak ve bu hataları yönetime bildirmek yerine diğer üçüncü şahıslara iletmek, onların da bu hatalardan yararlanmalarını sağlamak yasaktır. Bu tarz hataların oyun yönetiminden gizlenmesi yasaktır.

 

9. Telif haklarının ihlali

Oyuna bağlı yazılım ve telif ve diğer haklarla koruma altına alınmış her tür malzemenin mülk sahibinin ya da yasal hak sahibinin izni olmaksızın kullanılması, kısmen ya da tamamen gönderilmesi, üçüncü kişilere iletilmesi ve herhangi bir yolla yayılması yasaktır.

 

10. Uygunsuz terimlerin kullanımı

Oyun içerisinde, reşit olmayan oyuncular için sakınca doğurabilecek cinsel içerikli (hangi tarzda olursa olsun ) terimler kullanmak yasaktır.

 

11.  Yasal olmayan davranışlara teşvik

Üçüncü kişileri, bağımlılık yapıcı maddeleri yaymak, terörist eylemlere ve kanunla seçilmiş hükümetleri devirmeye yöneltmek, her tür pornografi ya da cinsiyet, ırk, yaş, din ayrımı ve her türden ayrımcılık yapmak gibi yürürlükte olan kanunlara aykırı davranışlarda bulunmaya teşvik edici eylemler içinde olmak yasaktır.

 

12. Oyuna giriş bilgilerinin aktarılması/çalınması, bu bilgilere ulaşılmaya çalışılması

   1. Oyuncunun kendi oyun karakterinin giriş bilgilerini (kullanıcı adı ve şifre) parasız , oyun parası karşılığında ya da gerçek para karşılığında başkasına vermesi/satması yasaktır. 
   2. Diğer oyuncuların oyuna giriş bilgilerinin (şifre, e-posta adresi, gizli sorunun cevabı) çeşitli yollardan öğrenilmeye çalışılması yasaktır. 
   3. DragonsWar: DragonsWar oyun karakterini çalmak ve çalmaya teşebbüs etmek kesinlikle yasaktır.  
   4. Üçüncü kişilerin kayıtlı bir oyun karakteri ile oynamalarına izin vermek yasaktır. Bu madde dahilinde şifre paylaşımı, diğer oyuncularla giriş bilgilerinin paylaşılması yasaktır.

 

13. Oyun içi hizmetleri ekonomik çıkar amacıyla kötüye kullanılmak

   1. DragonsWar: oyununa ait olan hizmetleri ve nesneleri, gerçek hizmet ve nesnelerle takas etmek yasaktır. Buna oyun parası elde etme hizmetleri de dahildir. DragonsWar:  oyunundaki nesneleri ve hizmetleri, gerçek bir takım hizmetler karşılığında, örneğin bir oyun karakterine pırlanta yatırılması talebi ile, oyun içi diğer nesnelerle ve hizmetlerle de takas etmek yasaktır. DragonsWar: Ejderhalar Savaşı içindeki nesneler ve hizmetler, oyun içindeki nesne ve hizmetlere karşılık sadece dolaysız olarak takas edilebilirler. 
   2. Oyun karakterinin ve oyun içindeki eşyaların, gerçek para karşılığında başkasına satılması ve satılmaya teşebbüs edilmesi kesinlikle yasaktır.

 

14. Dolandırıcılık

 

Aşağıdaki eylemler yasaktır: 

   1. Genel:
    1. Bir eşya satın almak veya satmak amacıyla diğer oyuncuları dolandırmak.
    2. Alışveriş yapılan kişilere, bir nesnenin durumu ya da özellikleri hakkında yanlış bilgi vermek
    3. Muhafızlar ve yöneticilerden bilgi saklamak, onları kandırmak ve yanlış yönlendirmek
    4. Oyun yöneticilerinin adlarını kullanarak dolandırıcılık yapmak
    5. Kanıtları değiştirmek. 
   2. 14. Maddenin 1 altında belirtilenlere teşebbüs etmek cezaya tabidir. 

 

15. Oyun içinde kırıcı davranışlarda bulunmak

Oyun yönetimi, aşağıdaki kurallara uymayanları uygun gördüğü şekilde cezalandırma hakkına sahiptir: 

   1. Feo dünyası kurucuları, oyun yönetimi, mentorlar ve muhafızlar hakkında bir temele dayanmayan eleştiriler yaparak onları küçük düşürmeye çalışmak.
   2. Oyun hakkında, oyuncuları oyunu bırakmaya teşvik edici, oyunu küçük düşürücü tabirler kullanmak
   3. Feo dünyası kurucuları hakkında gerçek olmayan ve aşağılayıcı sözler kullanmak
   4. Oyun içinde veya dışında; yönetim, teknik ve destek ekibine ayrıca özel olarak yetkilendirilen gönüllü oyunculara (mentor, muhafız, yayıncı vb.) görevlerini icra ederken engel olmaya çalışmak, görevlerini sabote etmek ve yapmış oldukları görev sebebiyle onlara engelleyici ve zarar verici eylemlerde bulunmak, görevleri sebebiyle onları tenkit etmek yasaktır.

 

Bilgilendirme : Diğer oyuncular tarafından yukarıda belirtilen oyun içi eylemlerinizin kısıtlanması ve engellenmesi söz konusu olması halinde ;

Kural ihlaline sebep olan mesajları sohbet arayüzü üzerinden şikayet ediniz ve kural ihlalini kanıtlar nitelikteki ekran görüntülerini üzerinde oynama yapmadan bütün bir şekilde alınız. Ekran görüntüsünü resim yükleme siteleri üzerine yükleyerek resmin erişim adresini destek sistemi üzerinden yapacağınız şikayete ekleyiniz.

 

Güncelleme Ağustos 2023

Yukarı