Dragons War Efsane Ejderhalar Mirası

HELL

Bilgi

Hanlık heyeti

Kurallar
 
1. Hanlığa alım
Yeni oyuncular hanlığa katılmak isterse hanlık lideri veya yetkili kişiler ile irtibata geçmesi durumunda hanlığa alımları sağlanacaktır. Aktif olarak oyunu oynayan oyuncuların ise hanlığa katılmak istemesi durumunda han veya ittifak içinde herhangi biriyle sıkıntı çıkartabilecek bir sorunu bulunuyorsa önce konuşularak sorun çözülecek daha sonra hanlığa alımı sağlanacaktır. Han ve ittifak içinde olası bir çatışma olayının önüne geçilmesi için bunun yapılması önemlidir.

2. Hanlıktan ayrılma/çıkarılma
Herkes istediği zaman kendi isteği ile hanlığımızdan ayrılabilir buna saygımız sonsuzdur ancak ayrılmak için bir neden sunmasını isteriz. Hanlık içinde hanlık üyesinin davranış kurallarına uyulmadığı, düzenlemelerin dikkate alınmadığı gibi durumlarda hanlıktan çıkartılabilir. Uzunca süre aktif olmayan oyuncular, aktifliğin devamlılığı için atılacaktır ancak oynamaya devam etmeleri halinde tekrar katılabilirler.

3. Ticaret
Hanlık ve ittifak üyelerinin mübadeledeki ve ihaledeki lotlarını habersiz kırılması yasaktır. Acil bir durum olmadığı sürece ittifaktaki insanların lotlarını kırmamaya özen gösterelim. İttifak içinden birinin lotunuzu kırdığını gördüyseniz önce onunla iletişime geçmeyi bir sonuç alamazsanız ittifak liderleri ile iletişime geçip şikayetinizi bildiriniz. Nadir veya görev eşyalarının öncelikle hanlık ve ittifak içine sunulmasını isteriz. Eğer han ve ittifak arkadaşlarımızın ihtiyacı yoksa ihale yolu ile dışarıya satılmasında sorun yoktur. Alım-satımlarda hanlık ve ittifak içine öncelik verilmelidir. İttifak içine sunduğunuz fiyatın dışarıya sunduğunuz fiyattan az olması tamamen sizin isteğinize bağlıdır, acil ihtiyacınız vardır anlayışla karşılarız, ama ittifak içine sunulan fiyatın daha uygun olması yardımlaşabilmemizin en büyük noktalarından biridir.

4. Savaş alanları
Gireceğiniz savaş alanına her zaman hazırlıklı olarak girin. Gerekli tüm güçlendirmeleri ve korumaları hazırlamadan savaş alanlarına ve meydan savaşlarına girmemeye özen gösterelim. Savaşlara olabildiğince yarar sağlanmalı ve kazandırmak için çabalamalıyız. Herhangi bir savaşta ve dövüş alanında kişisel hedefleriniz değil zafer ve hanlığın çıkarı ilk sırada yer almalıdır. Hanlık ve ittifakta savaşlara herhangi bir yardım istendiğinde elinizden geleni yapmanızı bekleriz. Magmarlara karşı olan savaşlar bizim için çok önemlidir eğer müsaitseniz çağrılara sessiz kalınmamalıdır. Savaşlara girilmeden önce savaş içindeki ittifak arkadaşlarımıza nasıl girilmesi gerektiğini, tomar ihtiyacı olup olmadığını sormanız hem savaşın gidişatı için hem de ittifak içi dayanışmanın kuvvetlenmesi için önemlidir. Herhangi bir savaş veya dövüş alanı sırasında komutlar kesinlikle dinlenmelidir. Bu oyun bireysel bir oyundan ziyade takım oyunudur. Ortak alan savaşlarında ve baskınlarda dövüşteki insanların hanlık logosu fark etmeksizin onlara sormadan katılmamalısınız. Eğer kendi seviyenizdeki başka oyuncular kural dışı olmayan kendi aralarında koydukları belli başlı kurallar varsa, efekt sınırlaması gibi, bu kurala uymanız hem sizin için hem de oyun için daha iyi bir ortam sağlayabilir. Böylelikle savaş alanlarının devamlılığı sağlanmış olur ve zayıf hesabı olan arkadaşlar da dövüş alanlarına katılmak ister. Oyunun daha eğlenceli hale gelmesi gerekiyor tam tersi değil.

5. Davranış, sohbet, yardımlaşma
İnsanlar ile kavga etmeye, hakaret etmeye yer yoktur. İttifak üyelerine ve diğer oyunculara saygılı ve yapıcı davranmalısınız. Han sohbetinde ve ittifak sohbetinde küfür ve argo kullanılmamalı, siyasete kesinlikle girilmemelidir. Hanlık içi ve ittifak sorunlarında konuşarak çözmeye çalışınız eğer sonuç alamazsanız yetkili kişilere bildirilmesi gerekmektedir. İttifak içi veya dışı olsun herhangi bir oyuncuyla problem yaşadığınız zaman tartışmayı büyütmek, kendinizce kötü etken kullanmak, hakaret etmek ve kavga yaratmak yerine uzatılmadan derhal hanlık liderine aktif değilse yetkililere bildirilmesi gerekmektedir. Geri dönüşü olmayan şeyler yaparsanız bu durumu düzeltmemiz çok zorlaşır. Oyuna girişlerinizde ittifak sohbetini açık tutup selam vermeniz ittifak içindeki canlılığı ve katılımı arttıracaktır. Herhangi bir sorunuz olduğu zaman hanlık liderine ve yetkililerine hiç çekinmeden istediğiniz zaman sorup öğrenebilirsiniz. Konuşarak halledemeyeceğimiz bir şey yok. Hanlığın ve ittifakın insanları ile birlikte eğlenip elinizden geldiğince karşılıklı yardımlaşarak dayanışma ve birliği sağlamak herkesin görevidir. Çıkar ilişkileri gözetmemelisiniz, hanlığın iyiliği için hareket etmelisiniz. İttifakta olan ittifakta kalır. İttifak sohbetini diğer oyuncuların kullanımına açık yerlerde paylaşmıyoruz. Herkes istediği gibi ne zaman istiyorsa o zaman oynasın bizim için oyun hayatın anlamı değil, gerçeklikten kopuş ve eğlencedir.

6. Kale kaynağı
Kale kaynaklarını hanlık içindeki arkadaşlarımıza eşit bir şekilde dağıtmak yerine savaşlara ve dövüş alanlarına aktif olarak daha çok katılan arkadaşların efekte ihtiyacı daha fazla olduğu için kaynak dağıtımı yaparken bu durum dikkate alınacaktır. Aynı şekilde kale kaynağı toplamaya yardım eden arkadaşlara da aynı şekilde hak tanınacaktır. Savaş zamanında savaşmak için hazinenin durumuna göre sınırsız miktarda herkese kaynak dağıtımı yapılacaktır.